ČLANI : SIMULTANKA DERENČINA V PODALJŠKU ZA POMEMBNO ZMAGO

Po 5. zaporednih porazih smo se znašli v nezavidljivem položaju. Zaradi pomembnosti tekme je bilo že od prve minute zaznati nervozo. Večino prvega dela sta se ekipi izmenjevali v vodstvu, do prve otipljive prednosti pa smo prišli ob koncu prvega polčasa (delnem izidu 9:0) po zaslugi conske obrambe. Tudi drugi polčas smo nadaljevali s consko obrambo, a so se gostje iz Portoroža prilagodili in tretjo četrtino dobili z rezultatom 12:19. Dobre 4. minute pred koncem smo povedli za 6 točk in delovalo je, da smo nasprotnika strli, a sta sledili dve trojki Miklavčiča in rezultat je bil ponovno poravnan na 66:66. Zadnji dve minuti sta minili brez košev, tako da je zmagovalca dal podaljšek. Po 5. osebni napaki Srebovta je v igro vstopil Derečin in v zadnjih 3. minutah sam dosegel 10 točk ter odločil zmagovalca. Kljub izenačeni tekmi lahko rečemo, da je zmaga zaslužena, saj smo bili boljši v vseh statističnih podatkih. Čestitke fantom za zmago, navijačem pa za glasno podporo.
PLAMA PUR : PORTOROŽ  81:72 (18:21, 21:11; 12:19, 15:15, 15,6)