POKAL SPAR : POLZELJANI UPRAVIČILI VLOGO FAVORITA

Plama pur je v četrfinalu pokala Spar izgubila, a prikazala dobro igro (80:96).

Plama se je favoriziranim gostom iz Polzele dostojno upirala uvodnih 6. min (9:9), nato pa so Hopsi pokazali po kaj so prišli v Ilirsko Bistrico. Kljub različnim obrambam so nasprotniki vedno imeli odgovor. Razlika se je vseskozi gibala med 10. in 15. točkami, najvišja je bila v 28 minuti (55:74). Ko se je zdelo, da bodo gostje tekmo mirno pripeljali do konca, so nastopile minute Plame. Po zadeti trojki Luke Hreščaka je razlika znašala le 8 točk, a je že v naslednjem napadu z isto mero odgovoril gostujoči kapetan Godler in zaustavil nalet domačinov. Za upanje na morebitno presenečenje so Polzeljani imeli dobro dnevno strelsko formo, saj so zadeli 14 trojk. Strelsko najuspešnejša v domači vrsti sta bila Sajovic s 26 in Srebovt z 22 točkami. Dvojni dvojček je zabeležil Hreščak (11 točk, 10 skokov).