POMEMBNA ZMAGA ČLANOV PROTI GROSUPLJU

V zaostali tekmi 11. kola smo po treh zaporednih porazih, s privlačno in atraktivno igro dosegli pomembno zmago proti moštvu KK Grosuplje.

Gostje so bolje odprli srečanje in povedli z 0:8. Toda na krilih 8 zaporednih točk Miličevića so naši naredili preobrat, povedli s 14:10 ter prednost nadgrajevali do  konca prve četrtine, ki se je zaključila z rezultatom 22:13. V drugi četrtini gostje niso dovolili povečanja prednost in moštvi sta na glavni odmor odšli pri rezultatu 43:32. V tretji četrtini, ko je Hadalin zadel za prednost 18 točk, se je tekma že zdela odločena, toda gostje so imeli drugačne načrte. V 35. minuti srečanja  je Vinazza prednost znižal na 8 točk, odgovoril pa je tokrat odlični Zalar (15 točk, 8 skokov, 7 asistenc) s 5 zaporednimi točkami. Gostje do konca srečanja niso uspeli več ogroziti domačega vodstva in zmage, ki jo je z atraktivnim zabijanjem zapečatil Hreščak (15 točk, 11 skokov). Pod košem sta ponovno dominirala tako Hreščak kot Srebovt (naše moštvo je dobilo skok 44 proti 31); slednji je bil tudi najboljši strelec srečanja (18 točk, 10 skokov). Domači strateg Dežman je tokrat odmeril zajetno minutažo mladincema Derenčinu in Malečkarju, ki sta se mu za priložnost oddolžila z dobro igro in skupno doseženimi 10 točkami.

Naše moštvo že to soboto čaka nova pomembna tekma. V Ilirsko Bistrico prihaja moštvo KK Brinox Medvode!