U15 BOLJŠI OD VRHNIKE V DVEH ČETRTINAH

KK PLAMA PRU BELI : KK VRHNIKA A 60:72 (4:14, 20:18, 18:26, 18:14)
U15 so bili tokrat pred številnimi navijači (37) veliko bolje razpoloženi. Začeli so slabo, tekmecu so dovolili da nam uide na varnih 10 točk prednosti in jim dovolili, da prvo četrtino zmagajo z rezultatom 4:14. V drugi četrtini so prikazali čisto drugi obraz, bili so neustrašni in samozavestni v obrambi, ter iznajdljivi in ustvarjalni v napadu. Na začetku tretje četrtine spet manjši krč in delni izid 7:15, nato pa smo spet začeli mleti. 2x na tekmi so zaostali že za 20 točk, vendar so se vedno znova vrnili na 10. Na koncu nam je zmanjkalo malce sreče, moči in višine, vendar mi bomo še zrasli, sklece pa že itak delamo…
Dogovor pred tekmo je bil, da nasprotniku ne bomo dovolili lahkih zaključkov. Zmenili smo se, da jim bomo maksimalno otežili vsak poizkus napada na koš. In tega smo se držali. Slika semaforja lepo prikazuje, da so se vsi igralci borili, kolikor se je dalo, vsi so naredili vsaj eno osebno napako. Nekateri tudi preveč, tako da so morali zaradi petih osebnih napak prej na klop. Veliko le-teh je bilo zapiskanih prehitro, tudi sodnika sta na koncu tekme priznala, da sta delala veliko napak. Tudi mi smo jih. Ampak to pomeni, da se učimo. Pomeni tudi, da imamo veliko rezerv. Zavedamo se, da delamo napake in prav to je dokaz, da plavamo v pravo smer. Samo vprašanje časa je, kdaj se bo le-to obrnilo v zmagovanje tekem (rezultatsko); mi smo zmagali že danes, pa še zrasli bomo. Takrat pa dragi starši, spomnite se te tekme. Lahko ste ponosni na svoje otroke. Bravo!