DOBRA PREDSTAVA MLADOLETNIKOV NA ČLANSKI TEKMI

Plama se iz gostovanja v Portorožu vrača z rezultatskim porazom in z razvojno zmago. Na tekmi je nastopilo vseh 10 prisotnih igralcev, med njimi trije mladoletni, katerim je trener Dežman namenil skupno 42 minut igre. Kristjan Derenčin (7 točk, 2 skoka, 2 asistenci) je dokazal, da se razvija v pomembnega članskega igralca, zaupanje je upravičil Luka Hreščak , »naš« Olimpijin mladinec Blaž Janežič pa je z 10 točkami, 5 skoki, 2 asistencami v 13 minutah, imel celo najboljši indeks med igralci bistriškega moštva.

V prvem polčasu, ki se je končal z nizkim rezultatom 27:31 za Plamo, smo bili priča izenačeni igri obeh moštev. Na začetku drugega polčasa si je naše moštvo s koši Srebovta (15 točk, 7 skokov, 1 asistenca), R. Hreščaka ( 11 točk, 8 skokov) ter Derenčina, z delnim izidom 12:2 uspelo priigrati 14 točk prednosti. Domačini so v nadaljevanju počasi, toda vztrajno nižali prednost. Sredi zadnje četrtine so se približali na točko zaostanka, odgovoril je s trojko Jenko (8 točk, 2 skoka, 2 asistenci). Nato pa je stvari v svoje roke vzel prvi igralec srečanja, odlični Ukrajinec Prokopenko (18 točk, 17 skokov) in preobrnil dogajanje.  Igralci Plame so v zadnjih 3 minutah neuspešno poskušali preobrniti rezultat z meti za tri točke Zalarja (11 točk, 7 asistenc, 6 skokov) ter Miličevića ( 3 točke, 4 skoki, 4 asistence). Končni rezultat KK Portorož:KK Plama-pur Ilirska Bistrica 71:66.

Naslednja  tekma našega moštva bo 17.03. v dvorani OŠ Antona Žnideršiča, ko v goste prihaja moštvo KK Parklji.