U19 ◾ KK PLAMA PUR – KK MP SEŽANA

U19 ◾ 17.09.2020 ◾ Ilirska Bistrica

KK Plama-pur – KK MP Sežana 63:61 (22:13, 15:12; 11:17, 15:19)

POROČILO KZS

Tudi na drugi tekmi v kvalifikacijah za 1. ligo smo slavili zmago. Tekmo smo zelo dobro odprli. V 6. minuti smo prišli do prve občutnejše prednosti (15:5). Celoten prvi polčas se je razlika gibala okoli desetih točk, najvišo pa smo dosegli ravno ob odhodu na odmor. 37 proti 25 je bilo. Do 26. minute smo imeli vse pod kontrolo ko smo povedli za petnajst točk, nato pa zaradi utrujenosti nosilcev začeli padati. Predvsem je trpela igra v napadu. Veliko je bilo zgrešenih metov še več pa napak pri osnovnih tehnični košarkarskih elementih. Sedem minut kasneje so gostje iz Sežane prvič povedli. Naslednjih nekaj minut sta se ekipi izmenjevali v vodstvu, v zadnjo minuto pa vstopili poravnani. Šestnajst sekund pred koncem smo vodili za štiri točke, a še vedno dovolili tekmecu, da je v zadnji sekundi metal za zmago. Ne glede na vse je zmaga zaslužena, saj smo vodili večji del tekme. Čestitke igralcem za borbeno igro.