U19 ◾ KK PLAMA PUR – KK PORTOROŽ

U19 ◾ 20.09.2020 ◾ Lucija

KK Plama-pur – KK Portorož 85:55 (18:19, 22:13, 23:17, 22:6)

POROČILO KZS

Zaradi odredbe občine Il. Bistrice o prepovedi uporabe vseh športnih objektov v občini smo svojo domačo tekmo odigrali v gosteh, v Luciji. Zabeležili smo še tretjo zmago in zasedli prvo mesto v skupini, ki nam za tekmeca prinaša Branik iz Maribora. Uvrstitve v prvo ligo se bo veselila tista ekipa, ki bo uspešnejša v dveh medsebojnih tekmah.

Tekmo v Luciji nismo začeli slabo (12:4), a zaradi naše neodločnosti pri zapiranju in nikogaršnjih žogah dovolili, da se nasprotnih vrne v igro. Do 13. minute smo bili poravnani nato pa prešli v vodstvo, ki ga do konca tekme nismo več izpustili iz rok. V 27. minuti so se Portorožani približali na -8, a je bilo to tudi vse iz njihove strani. V zadnji četrtini je igrala le še naša ekipa v kateri smo prejeli le 6 točk. Na agresivno obrambo nismo imeli večjih težav. Igralci so se lepo gibali brez žoge tako, da je tudi žoga bolje krožila. Ustvarilo smo si veliko odprtih metov, ki smo jih tudi realizirali. Če lahko iščemo slabše točke s tekme je to napadalni skok in protinapad. Čestitke vsem 12. fantom za prikazano igro.